Google’ın kurucusundan gizli hava gemisi projesi

Teknoloji şirketlerinin yeni ürünlerini tanıtırken yaptığı etkileyici sunumları, demoları görmüşsünüzdür. Bunlardan bir tanesi var ki kelimenin tam anlamıyla çok havalı!
2012 yılında San Francisco’da yapılan bir etkinlikte Google’ın iki kurucusundan biri olan Sergey Brin yeni geliştirdikleri gözlüğü tanıtmak için sahneye çıktı. Canlı yayında aynı gözlüğü kullanan bir grup arkadaşına bağlantı yaptılar. Bu arkadaşları o sırada havadaydı. Gözlerine taktıkları garip görünüşlü Google Glass ile onlar da havadan bu etkinliği izliyorlardı. Sonra yine canlı yayında gözlerindeki kameraya bağlanarak onların bakış açısıyla havadan San Francisco’yu gördük. Bunun üzerine aşağıdaki Sergey Brin, arkadaşlarını etkinliğe davet etti. Onlar da bu daveti kırmayarak etkinliğin yapıldığı yere yaklaşınca atladılar! Aşağıdaki 5 farklı kamera açısını görüyor musunuz? Bunlar atlayışı yapan kişilerin gözlüklerinden aktarılan canlı görüntüler. Tüm bunlar saniye saniye, hiç kesintiye uğramadan, kurgulanmadan insanların gözü önünde gerçekleşti. Birkaç dakika sonra etkinliğin yapıldığı Mascone binasının çatısına indiler. Bitmedi. Paraşütlerini söker sökmez bisikletlere atlayıp akrobatik hareketlerle çatının kenarına geldiler. Taşıdıkları paketi orada bekleyen bir dağcıya verdiler ve dağcı da binanın kenarından aşağıya inmeye başladı. Etkinliğin yapıldığı üçüncü katın balkonuna geldikten sonra paket yoluna yine bisikletle devam etti. Salonun koridorlarında binlerce kişinin şaşkın tezahüratları arasında sahneye geldiler. Demonun başlangıcındaki ilk bağlantının kurulmasından sahneye gelmelerine kadar tüm bu olaylar sadece 7 dakika sürmüştü ve her şey onların gözünden canlı olarak yayınlandı.
Aradan 7 değil 9 yıl geçti ve o görüntüleri aktaran gözlükler hala ortada yok :) Google Glass projesi beklendiği gibi gitmedi. Bunun nedenleriyle ilgili daha önce bir analiz videosu hazırlayıp paylaşmıştım sizlerle. Bugün konumuz bu değil. O demoyu yapan Google’ın kurucularından Sergey Brin’in bugüne kadar ustalıkla gizlediği yeni bir projesi var. Söylentilere bakılırsa kendisi dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uçan aracını yapmaya çalışıyor. Bir hava gemisi.
Aslına bakarsanız az önce izlettiğim demodan bile bunun ipuçlarını yakalayabilirsiniz. Çünkü havadaki arkadaşlarını taşıyan o araç bir uçak değil bir zeplindi. Havada uçağa göre daha yavaş hareket eden bu tür bir araç sayesinde atlayıcılar canlı yayındaki zamanlamayı başarıyla tutturabilmiş ve tam zamanında etkinlik binasının çatısına konabilmişlerdi. Anlaşılan o ki Sergey Brin o zamanlardan beri daha gelişmiş bir hava aracı için kolları çoktan sıvamış.
Medya ilk olarak 2017'de Mountain View'daki NASA Ames Araştırma Merkezi'nde Brin’in bu devasa zeplin projesinin ipuçlarını yakaladı. O zamanlar büyük bir gizlilikle yürütülen projeyi geliştiren LTA şirketi geçen hafta bir iş ilanı yayınladı. Tecrübeli bir “Hidrojen Program Yöneticisi” arıyorlarmış. LTA “Lighter than Air” yani havadan daha hafif kelimelerinin kısaltması. İş ilanının detaylarından anladığımız kadarıyla LTA, bir hava gemisi için 1.5 megawatt’lık bir hidrojen itki sistemi yapmak istiyor. Aracın diğer özelliklerini bilemiyoruz ama sadece aradıkları kişilerin özelliklerine ve yaptıkları patent başvurularına bakarak böyle bir sistemle okyanus aşabilme kabiliyetine sahip bir araç yapabileceklerini tahmin ediyoruz.
Hidrojen yakıt hücreleri, lityum iyon pillerden daha hafif ve potansiyel olarak daha ucuz olduğundan “elektrikli havacılık” için çok çekici bir çözüm. Bugüne kadar uçan en büyük hidrojen yakıt hücresi, geçen Eylül ayında ZeroAvia’nın küçük bir yolcu uçağında kullanıldı. 0,25 megavatlık (250 kilovat) bir sistemdi bu. İşte LTA’nın Pathfinder 1 adlı ilk mürettebatlı prototip gemisi, muhtemelen bu yılın sonlarında havaya yükseldiğinde bunun 6 katı güçlü pillerle çalıştırılacak. Bu prototip araç 2019’da hazırlanmış ve kayıtları yapılmış. FAA’deki bu kayıtlara göre, Pathfinder 1’in 12 elektrik motoru var ve 14 kişiyi taşıyabiliyor.
Okyanusları aşarak insanları kıtadan kıtaya taşıyan dev hava balonları fikri yeni değil. Ancak 1937’deki Hindenburg faciasından sonra bu tür araçların kullanımına büyük oranda son verildi. Şu anda dünyada düzenli olarak insan taşıyan sadece bir tane Zeplin şirketi var. O da Almanya’da turistik turlar yapıyor. Kişi başı 450 Euro’ya Köln, Münih gibi kentlerin üzerinde uçabiliyorsunuz. Bu zeplinler 17 metre yükseklikte, 19 metre genişlikte ve 75 metre uzunlukta. Bu ölçüleriyle bile etkileyici bir büyüklükte gözüküyor ama neredeyse 100 yıl önce 1931’de yapılan Alman zeplini LZ 129 Hindenburg bunların 3 katı büyüklüğündeydi. 237 metre uzunluğuyla iki futbol sahasının gökyüzünde süzüldüğünü hayal edin...

Yüklə

Baxış
593,355

Şərh

 • Barış abi ateist galiba

  BilizzHard TEAM PUBG MOBİLEBilizzHard TEAM PUBG MOBİLE2 gün əvvəl
 • Gözlük niye düşmüyo

  selçuk soydanselçuk soydan5 gün əvvəl
 • barış özcan herakat işte geliyor ccc

  Starlock TVStarlock TV10 gün əvvəl
 • Yıllar geçse de amacımdan vazgeçmedim, hala her videonun altına bu mesajı bırakıyorum. Uzun zamandır bir çok kez mail olarak attım, yorum olarak öne çıkarmak istedim fakat ulaşamayacağını ve okumak için bir fırsat bulamayacağını düşündüm her zaman. Bu tabuyu yıkıp pozitif auram ile bu maili ( aynı zamanda yorumu) yazıyorum. Biliyorum yoğun mail kutusundan bu maili göremeyeceksin. Videolarının altına kopyala yapıştır yaparak bunu göstermek isteyeceğim. Bu videoların altında da öne çıkamayacak bir yazı olacak ama olsun bir umut. Bir oyun düşün ki müziği, atmosferi, alt metin konusundaki başarılı planlanan evreni ve diyalogları ile sanatsal bir başyapıt, hikayesinin barındırdığı teknolojik gelişmişlik ve ‘kişi’ nin tam anlamı ile gelecek yıllarda bize gösterdiği gerçek teknolojik sonucunu çok güzel yansıtsın ve aynı zamanda eski yunan mitolojisinde felsefeciler tarafından Tanrı sıfatı ile bilinen ‘’Elohim’’ in oyunda bulunan evren üzerindeki tasarımı ( sırası ile Yunan, Mısır ve Roma mitolojisi içerisinde sanatsal olguları ile geçen bir evren ) ve oyunun genel olarak bitirilmesi için gereken tasarım çözümleri ile bu oyun tam olarak Barış Özcan youtube kanalına hitap ediyor ! Üretilmiş ve sanatsal anlamda tasarlanmış bu oyun tam anlamı ile video games dünyasında bir başyapıt. Bu fikri edinebilmek için bahsettiğim oyunun yorumlarını okumak bile yeterli. Kimisi oyunu oynarken gecenin bir yarısı ayağa kalkıp oyunu alkışladığını yazmış kimisi bir oyun değil de bir sanatçının elinden çıkmış ritüel olarak tanımlamış. Bu maili size ve kanalına ulaştırabilmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. İnsanlarımızın sanat, tasarım ve teknolojinin her kırıntısına kadar felsefi boyutlarda sunulduğu bu oyunu oynamasa bile ne olduğunu ve konusu ile ilgili en ufak bir bilgi sahibi olmasını isterim. Gençliğimizin bu tarz hikayelere ihtiyacı olduğu kanısındayım. Ben Gökhan Kınay ( sosyal ağlarda: zibidingenyengen ) Bütün hayatımın varoluş amacını ve benliğimi sorgulamamı sağlayan bu başyapıtı sizin ile paylaşmaktan onur duyuyorum ! Mükemmel bir insan olmaya lütfen her zaman devam et Barış abi. Oyunun ismi: The Talos Principle

  Gökhan KınayGökhan Kınay11 gün əvvəl
 • Bu video yapıldığına göre o kadar da gizli değilmiş sanki :)

  Johnny JoestarJohnny Joestar12 gün əvvəl
 • azdrink.info/main/video/j6TKqamW2XmYgow

  Serhat TurgutSerhat Turgut16 gün əvvəl
 • Abi merhaba okadar uzay la ilgili videolar yaptın ama astronotlarla ilgili video yapmadın.yani şunu demek istedim fırlatma anı ve ondan sonra hızlanma anında nasıl bir basınca maruz kalıyorlar ve atmosfere girdikden sonra neler oluyor motorlar komple kapanıyormu herhangi bir bayılma rahatsızlanma oluyormu teşekkürler .cvp bekliyoruz 👍

  Cengiz GülmezCengiz Gülmez17 gün əvvəl
 • Sallayın sallayınnn nasıl olsa yutan bir dünya insan var...

  azrailiseviyorum hepsinicokseviyorumazrailiseviyorum hepsinicokseviyorum18 gün əvvəl
 • Süper zengin olmayıp da senin kadar onları seven bir insan daha tanımadım. Ne kadar yüce gönüllü bir insansın. Ailecek eğlenerek izliyoruz aynen devam.

  yek vücudyek vücud19 gün əvvəl
 • Uçaktan daha görkemli geliyor bana zeplin :)

  MahmutMahmut21 gün əvvəl
 • Petrolun bitmesini gözləyirlər

  Fərid QuliyevFərid Quliyev21 gün əvvəl
 • Abi senden bir isteğim var hayvanlar üzerinde yapılan deneyler ile ilgili bir video yapar mısın 🎀 #saveralph

  Tuana YeniayTuana Yeniay22 gün əvvəl
 • Barış abi atomlarla ilgili video yapar mısın ve abone olun.

  Kuzey ŞenerKuzey Şener22 gün əvvəl
 • ABİ ŞU ADAMI ARTIK ÖVEMYİ BIRAKIP VİDEO HAKKINDA BİRŞEY YAZSANIZ ÇOK İYİ OLUR.

  Fatih s gameplay video sFatih s gameplay video s24 gün əvvəl
 • azdrink.info/main/video/jI_Wm4qooqiEgqI....

  TR MORFENTR MORFEN25 gün əvvəl
 • Bosuna yasıyormus gıbı hıssedıyorum

  ku mku m25 gün əvvəl
 • Fringe dizisindeki alternatif evrende hava taşımacılığında sadece zeplinler kullanılıyordu.

  Sui GenerisSui Generis26 gün əvvəl
 • ya ben çok seviyorum zeplinleri ♥️

  Berdush BennyBerdush Benny27 gün əvvəl
 • Abi Bill Gayts ne yapmak istyor guneşi kapatiyor soyluyorlar.?

  Ferid KazimocFerid Kazimoc28 gün əvvəl
 • Google'u gogogıle diğe okumayan yoktur herhalde.

  SİYAH AYSİYAH AY29 gün əvvəl
 • Bir hayalim var,, lise son öğrencisiyim ve staj da çalışıyorum 1000 TL para kazanıyorum bu paramı değerlendirip bir yerde çoğaltıp KANADA da Bilgisayar Bilimi bölümünü okumak istiyorum hayalim bu. Fakat Türkiye şartlarına bakarak o kadar parayı nasıl bir araya getireceğimi bilmiyorum, her türlü fikre açığım şimdiden teşekkür ederim.

  canberk günaycanberk günay29 gün əvvəl
 • Abi sen batikan arşivleriyle ilgili vidiyo çeksen

  Metehan AMetehan AAy əvvəl
 • Yine çok güzel bir yayın olmuş Psikolojiyle ilgili bozuklukları; psikolojik filmleri, psikolojisi bozuk olan şarkılar, ünlüler üzerinden anlattığımız, sokak röportajlarına da başladığımız psikolojiyi gelin bizim eğlenceli üslubumuzdan da izleyin 😊😊

  AloFreud HattıAloFreud HattıAy əvvəl
 • Barış kardeşim 8.55 de sağ kolunuzun arkasında duran baloncuklar çıkartan şeyi nereden alabiliriz acaba?

  Barış Metin TüzünerBarış Metin TüzünerAy əvvəl
 • bütün sırrı bozdun ya.

  ydnklcydnklcAy əvvəl
 • Üstad ne anlatsan güzel oluyor sen

  Mr. RobotMr. RobotAy əvvəl
 • Gta oyunundaki gemi degil mi bu 🤣🤣

  botan baravibotan baraviAy əvvəl
 • Barış abi olmasa yemin ederim cahil kalacaz

  Muhammet BİRMuhammet BİRAy əvvəl
 • Video nun sonundaki Müzik hakkında bilgi Lütfen???

  Kamran SuererKamran SuererAy əvvəl
 • Barış ab ile aynı wallpaper'ı kullankmak :D. Barış abi dinamik modda ise bu video'yu gece çekmiş :D

  Furkan KandilciFurkan KandilciAy əvvəl
 • Barış bey, ay ' a gittiniz mi.?

  Özgür CevenliÖzgür CevenliAy əvvəl
 • Amazon gg

  KaanKaanAy əvvəl
 • Artık gizli değil bu proje

  Qw3rtyQw3rtyAy əvvəl
 • bir filim var vidyolarinizda firaqmeti vardi onun adadin yaza bilersiz kaybolan 5 ucagin bulumasi

  hesen huseynovhesen huseynovAy əvvəl
 • walternate kardeşim yapmıştı sjsjsjs

  Abdulkadir TürüdüAbdulkadir TürüdüAy əvvəl
 • Bizimkiler olda onu düşürmeye çalışır kfkfktllr

  Yusuf Eren DemirciYusuf Eren DemirciAy əvvəl
 • Ruhi çenetle viedo çek

  alialiAy əvvəl
 • yere inmeden aylarca havada durabilecek şekilde güneş panelleri eklenerek tasarlanmış olabilir.

  taylan kokuroglutaylan kokurogluAy əvvəl
 • EN SON DAKİ ŞARKIYI BİLEN BANA SÖYLESİN!!!!

  Mikail_FredMikail_FredAy əvvəl
 • Sa gençler bana yapamazsın demeyin yaparım çünkü.

  Ali YılgınAli YılgınAy əvvəl
 • .

  Ali YılgınAli YılgınAy əvvəl
 • Aynı Carnival Row’daki gibi. Zeplin’ler candır.

  Agartus the IV. PaternosAgartus the IV. PaternosAy əvvəl
 • Hayako Miyazaki filmleri bea dayı...

  cglr slmcglr slmAy əvvəl
 • ABD ORDUSUNA BU GOZLUKLERDEN 13 MILYAR USD'LIK SATTILAR... GOOGLE GOZLUK SESSIZ SEDASIZ PIYASAYA GIRDI... BARIS OZCAN BEY!...

  M. I. ONARAN я СУПЕР МАРИОM. I. ONARAN я СУПЕР МАРИОAy əvvəl
 • BUDA BENIM HAVA GEMIM "azdrink.info/main/video/jYW_1mWqsKZyloQ" ;-)))

  M. I. ONARAN я СУПЕР МАРИОM. I. ONARAN я СУПЕР МАРИОAy əvvəl
 • kamerana nazar değmesin maşallah çok güzel

  metehan karakayametehan karakayaAy əvvəl
 • Öğğ

  Melih Çağlar TürmanMelih Çağlar TürmanAy əvvəl
 • hindenburg gibi olmasinda

  AğğdalAğğdalAy əvvəl
 • "Sputnik Sweetherat" mutlaka okunası bir kitap🌙

  Nese DursunNese DursunAy əvvəl
 • Zeplin işte

  Barboros HayrettinpaşaBarboros HayrettinpaşaAy əvvəl
 • Madem gizli sen nerden biliyorsun

  Barboros HayrettinpaşaBarboros HayrettinpaşaAy əvvəl
 • 👍

  Kuranın SadasıKuranın SadasıAy əvvəl
 • 1:27 BİTMEDİ Bak soru BİTSİN hiç cevaplıyamıycaksınız

  Seid YunusSeid YunusAy əvvəl
 • Kamil Koç'un da bu işlere yatırım yapması lazım 😊 Şaka bir yana, yakın gelecekte neden şehirler arası alçak uçuş yapan zeplinler olmasın? 🤔

  Mustafa ALPMustafa ALPAy əvvəl
 • aslında bütün barış özcan videolarında bir ders var hayyatta başarılı olmak için çalışmak ve sizin gibi insanlar yetiştirmek bizden sonraki nesillere dahada güzel bir hayat bırakmaya insanlara doğru bilgiyi yaymaya çalışmak dünyada ismi bile hatırlanmayacaklardan değil dünyanın kaderini değiştiricek olan olmazlısınız sürekli şunu söyleyin neden başkası yapmış ben yapamiyim biliyoruz hepimizin imkanları aynı değil bazılarımızın interneti kitabı yok ama asla unutmayalım hepimiz aynı şey için çabaladıkça nolursa olsun pes etmediğimiz sürece ümit var ve başarırsak aynı barış özcan gibi doğru bilgiyi ve bizden sonraki nesillere güzel birşeyler bırakmaya çalıştıkça parada kazanıyoruz ve başarıyoruzda sadece başarma arzusu ve pes etmeme gayretiyle elvet o günde gelicek

  A BETTER WORLDA BETTER WORLDAy əvvəl
 • Barış abi drone anlatır mısın

  Eren TahmazEren TahmazAy əvvəl
 • Maske takmıyolar diye bi ab garip hissettim

  WINNER GAMERWINNER GAMERAy əvvəl
 • Abi oğlun çok iyi İngilizce konuşuyor

  ultrAslan Hooligans GALATASARAY 1905ultrAslan Hooligans GALATASARAY 1905Ay əvvəl
 • 2:06 e-elon ab?

  ဗ Edward - kun ဗဗ Edward - kun ဗAy əvvəl
 • Attack on titan laviviviras

  ဗ Edward - kun ဗဗ Edward - kun ဗAy əvvəl
 • amazon el atar bu işe

  Efe PaksoyEfe PaksoyAy əvvəl
 • En sonda giren fon müziği ne

  AnanoymusAnanoymusAy əvvəl
 • Barış abi virüsler ile ilgili bir video yapabilirsin fikir veriyorum sadece

  hwanghyunjinhwanghyunjinAy əvvəl
 • Ndeyim indi mən? (Əla)

  Mahal ƏliyevMahal ƏliyevAy əvvəl
 • sen youtube'daki tanıdığım en bilgili, en samimi, araştırıp soruşturan tek kişi olmalısın

  WearlyWearlyAy əvvəl
 • birde bu konuda bir video bekliyorum çok merak ediyorum ( dünya çekirdeğindeki yanma vs. olaylar nasıl gerçekleşiyor )

  Baris SengulBaris SengulAy əvvəl
 • Bence çok havalı 😃

  Mübarek SevgiliMübarek SevgiliAy əvvəl
 • 'M'aterials 'E'lements 'H'eroes 'D'imensions 'I'nsfrastructure @WisePresident1

  Wise PresidentWise PresidentAy əvvəl
  • Survivor izliyorsanız güncel adres kanalındaki topluluk kısmından poyraz'a oy atar mısınız 💞

   Gizli İnsanGizli İnsanAy əvvəl
 • 2:22 Barış Kirazoğlu nmdklasndlkasjd

  Ömer Lütfullah BircanÖmer Lütfullah BircanAy əvvəl
 • Videoyu Görürsün:Hmm Başlık ilgimi çekmedi sıkıcıdır kesin Videoyu Açarsın:Vay Canınaaaa Ohaaa

  Zeynep İPEKZeynep İPEKAy əvvəl
 • Abi sen güzel anlatıyorsun spaex ile ilgili hiç senden bilgi alamıyoruz

  Engin İlgenEngin İlgenAy əvvəl
 • 👌🏼

  Serhat EsenSerhat EsenAy əvvəl
 • Bir söz duymuştum" yeni bir gezegen keşfetmek ve uzaya çıkmak için milyarlarca para harcarsın, aynı zamanda da yaşayacağımız başka bir gezegen bulunamamasına rağmen dünyayı kirletmek için de milyarlarca para harcarsın." Gerçekten de insan birşeyleri elde etmek için neleri elden kaçırdığını bilemiyor.

  Hülya KuruHülya KuruAy əvvəl
 • En sonda çalan melodiyi bilen varmı ?

  Yusuf KayaYusuf KayaAy əvvəl
 • 1 nisan bu arada

  wow Terketwow TerketAy əvvəl
 • Zeplinden farkını anlayan +1

  Plotecs_mecPlotecs_mecAy əvvəl
 • Barış abi Mısır Piramitleri ile ilgili bir video çekebilir misin?

  NrmlHrnNrmlHrnAy əvvəl
 • O gemiye hep binmek istemişimdir

  Ilyas BertjanovIlyas BertjanovAy əvvəl
 • Umarım ' ' Tİtanik ' ' olmaz

  Tasu KHANTasu KHANAy əvvəl
 • Adam ifşa oldu yaaa yazık

  NAPİMNAPİMAy əvvəl
 • aman diyeyim abi gemiciyiz kargoculuk işini elimizden almayın 😂 :D

  Panik AtakPanik AtakAy əvvəl
 • OFFFF ABİ TAMAM ARTIK ŞU İŞ ADAMLARINI ÖVMEYİ BIRAK VE ASIL O ÖVDÜĞÜN ADAMLARIN NASIL BU GÜNLERE GELDİĞİNİ ANLATMALISIN BENCE

  Volkan SavaşVolkan SavaşAy əvvəl
 • Zeplinler neden artık kullanılmıyor anlamıyorum. Çok pahalı malzemeleri de yok yani daha temiz trafik sorunu da az

  Düzgüncan CüvelekDüzgüncan CüvelekAy əvvəl
  • ""Hindenburg Felâketi"" diye araştır Tüm Dünya niye Zepline yatırım yapmıyor uzak duruyor anlarsın 😔

   Ateist HacıAteist HacıAy əvvəl
 • ...

  Zeynep ÇolakZeynep ÇolakAy əvvəl
 • Ağlayalım Atatürk'e Bütün dünya kan ağladı Başbuğ olmuştu mülke Geldi ecel can ağladı Şüphesiz bu dünya fani Tanrı'nın aslanı hani İnsi cinni cem-i mahluk Hepisi birden ağladı hey Şüphesiz bu dünya fani Tanrı'nın aslanı hani İnsi cinni cem-i mahluk Hepisi birden ağladı hey Doğu batı cenup şimal Aman Tanrım bu nasıl hal Atatürk'e verdi zeval Amir memur altın kürsü Yas çekip mebusan ağladı İskender-i Zülkarneyin Çalışmadı bunca leğin Her millet Atatürk deyin Cemiyet-i akvam ağladı İskender-i Zülkarneyin Çalışmadı bunca leğin Her millet Atatürk deyin Cemiyet-i akvam ağladı Atatürk'ün eserleri Söylenecek bundan geri Bütün dünyanın her yeri Ah çekti vatan ağladı Fabrikalar icat etti Atalığın ispat etti Varlığın Türk'e terk etti Döndü çark devran ağladı Fabrikalar icat etti Atalığın ispat etti Varlığın Türk'e terk etti Döndü çark devran ağladı Bu ne kuvvet bu ne kudret Var idi bunda bir hikmet Bütün Türkler İnönü İsmet Gözlerinden kan ağladı Tren hattı tayyareler Türkler geydi hep karalar Semerkand'ı Buhara'lar İşitti her yan ağladı Tren hattı tayyareler Türkler geydi hep karalar Semerkand'ı Buhara'lar İşitti her yan ağladı Siz sağ olun Türk gençleri Çalışanlar kalmaz geri Mareşal Fevzi'nin askerleri Ordular teğmen ağladı Zannetme ağlayan gülmez Aslan yatağı boş kalmaz Yalınız gidenler gelmez Felek-el mevtin elinden Her gelen insan ağladı Uzatma Veysel bu sözü Dayanmaz herkesin özü Koruyalım yurdumuzu Dost değil düşman ağladı

  Atatürk MareşalAtatürk MareşalAy əvvəl
 • azdrink.info/main/video/iZLZz6aD0qNnnYg

  Eda Nur AçıksözEda Nur AçıksözAy əvvəl
 • Barış bey GRAFEN hakkında video ne zaman gelir ?

  Turgay UrlaTurgay UrlaAy əvvəl
 • Düşünsenize herkesin kucuk hava gemileri var dunyanin diger ucundan nerede olursa olsun birine birsey gonderebilir yada siparis verebilir akilli telefondan siparisini o kucuk hava gemisiyle kendisi yonlendirip taaa ayagina kadar simulator ucak oyunu gibi getirebilir bence bu gunler cok yakin :)

  Ozan AlgülOzan AlgülAy əvvəl
 • Barış abi ben en son yüklediğin videoya geldim belki yorumumu görüp o konuda yardımcı olabilirsin diye . Benim merak ettiğim konu ise shifting yapıyorlar insanlar ve bana çok absürd geliyor sana söylemek istedim belki birkaç bilgi verirsin diye😁

  Merjane samaMerjane samaAy əvvəl
 • oyun oynarken seni dinliyom çok iyi bilgiler veriyorsun bizlere

  Ragnar_YTRagnar_YTAy əvvəl
 • abi ne zaman 16k videoyayınlıyıcan

  SARP TEKİNSARP TEKİNAy əvvəl
 • sn11 fırlatıldı ama sen yayınlamadın niye yayınlamadın

  murat senturkmurat senturkAy əvvəl
 • Barış abi öncelikle özenle hazırladığın videolar için teşekkür ederim, zevkle izliyorum.

  Bayram BarkaBayram BarkaAy əvvəl
 • azdrink.info/main/video/mI642WqxuK2mioA

  Böh!Böh!Ay əvvəl
 • insanlar sevgiyi nasıl öğrendi?

  motivasyon vaktimotivasyon vaktiAy əvvəl
 • Hey Vsauce! Barış Özcan here!

  isimsiz ninjaisimsiz ninjaAy əvvəl
 • Ne kadar önemsiz bir şeyi ne kadar önemli bir şeymiş gibi anlatmışsın... Bu ahmaklar bu kadar kolay para kazandıkları için harcamaları da kolay oluyor... Yapacaksa tıpkı denizaltı gemileri gibi kendi enerjisi ile aylarca havada gezebilecek hava gemileri yapsın... Paraları öyle çar çur etmesin...

  Adnan YilmazAdnan YilmazAy əvvəl
  • Bu arada eleştirim, Barış ÖZCAN'a değil... Parasını daha yararlı şeyler için harcamayan soytarılara.

   Adnan YilmazAdnan YilmazAy əvvəl
  • @mxstiidreams YoK Boomer

   Adnan YilmazAdnan YilmazAy əvvəl
  • Ok boomer

   mxstiidreamsmxstiidreamsAy əvvəl
  • @Ferhad Cemilov hangi emek çocğum?

   Adnan YilmazAdnan YilmazAy əvvəl
  • Amca o kadar emek veriliyo sen ne diyon

   Ferhad CemilovFerhad CemilovAy əvvəl
 • barış abi niye kimsenin yorumuna cevap vermiyorsun

  muhammed akyelmuhammed akyelAy əvvəl
 • 4 dakikadan sonra neden bayiyor bilmiyorum. arada es verseniz surekli ayni tonda bisey okununca en guzael icerik olsa bile sanki bayiyor.

  ÇekirdekçiÇekirdekçiAy əvvəl
 • Arkadaslar ingilterede yasayan biri olarak, Ingiltereye veya avrupaya taşınmak isteyen ve aklında şüpheleri olan varsa son paylastigim videonun altına sorusunu bıraksın ev, yasam, maas, is vs herkese bir nebze yardimim dokunsa yeter ☺️🙏🏻☺️

  Erdem VolkanErdem VolkanAy əvvəl